В середньому:
✅чим менше в продукті калорій - тим більш він ситний [4];
✅чим менше в продукті калорій – тим більше в ньому корисних речовин;
✅чим менше в продукті калорій – тим менш він смачний [4].
Простою мовою, овочі, фрукти, нежирні джерела білка, крупи – це низькокалорійна їжа, яка ситна, містить в собі купу корисних речовин. Файно. Але така їжа набагато менш смачна від пряників, чіпсів і чебуреків. Саме тому,
ЇЇ ТРЕБА ЇСТИ НА ПОЧАТКУ ТРАПЕЗИ, бо:
✅на початку трапези жилудок пустий, а ти голодний, і навіть менш смачна їжа смакуватиме;
✅споживаючи менш смачну їжу на початку трапези, вона досить таки тобі смакуватиме і з часом ти її полюбиш (не так як любиш чебурек, але все ж таки);
✅якщо ти привчиш себе заповнювати жилудок НАСАМПЕРЕД низькокалорійною їжею, лишатиметься в ньому менше місця для більш енергетично щільної їжі, ти з'їдатимеш сумарно менше калорій (але більше корисних речовин!);
✅з часом правило «менш смачна їжа – насамперед» стане звичкою з позитивним кумулятивним ефектом (уяви собі, як зміниться твоя фігура і здоровля за рік, якщо 365 днів тричі на день (1095 трапез!) ти починатимеш з овочів, фруктів, нежирних джерел білка і круп!).
Просте правило
«Я ПОЧИНАЮ ТРАПЕЗУ З МЕНШ СМАЧНОЇ ЇЖІ»«Я ПОЧИНАЮ ТРАПЕЗУ З МЕНШ СМАЧНОЇ ЇЖІ», дозволить тобі і їжею більш насолоджуватись, і бути/ставати здоровішим і стрункішим.
(!!!) Але, мушу тебе застерегти. Якщо твоя трапеза складається з вареників, ковбаси і круасанів, то як не вибирай, що їсти першим, толку з того, як ти розумієш, не буде. Правило «найменш смачне - насамперед» працює лише, якщо БІЛЬШІСТЬ твоєї їжі – це цільна, натуральна, необроблена їжа (овочі, фрукти, нежирне м'ясо, риба, яйця, крупи, бобові, менш жирні молочні продукти).
Всьо, подякуй Богу за Вітю.
Віктор Мандзяк - той, що силкується пізнати цей світЛІТЕРАТУРА:
1. Chocolate craving and hunger state: implications for the acquisition and expression of appetite and food choice (Gibson, 1999)
2. Ghrelin, Appetite Regulation, and Food Reward: Interaction with Chronic Stress (Diz-Chaves, 2011)
3. Gastrointestinal Sensing of Meal-Related Signals in Humans, and Dysregulations in Eating-Related Disorders (Hajishafiee, 2019)
4. A satiety index of common foods (Holt, 1995)
Мій інстаграм